Aktualności

 • Styczeń 2011
  Migracja Office (2003 -> 2010)
  Pojawiła się specjalna "ściągawka" dla wszystkich osób, które zaczynają przygodę z najnowszym pakietem biurowym.
  Migracja Excel (2003 > 2010) »
  Migracja Word (2003 > 2010) »
  Migracja Outlook (2003 > 2010) »
 • Styczeń 2011
  Oferta dla Administracji
  Sprawna komunikacja w Urzędzie
  z punktu widzenia Urzędnika,
  a nie Informatyka. Przeprowadzenie analizy - dzień z życia Urzędu.
 • Lipiec 2011
  Premiera Office365!
  Ruszyła oficjalnie oferta Microsoft Office 365 w Polsce. W skład pakietu wchodzą aplikacje SharePoint Online, Exchange Online, Lync Online, Office Professional Plus. Wszystkie informacje dostępne tutaj: www.office365.pl – zapraszamy! 
 • Styczeń 2011
  E-Administracja
  Nowa inicjatywa Komisji Europejskiej zakłada, że do 2015 r. poziom wykorzystania usług administracji elektronicznej przez obywateli ma się zwiększyć do 50%, a przez przedsiębiorstwa do 80%. Czy są Państwo na to gotowi?

Chmura tagów

SharePoint | Small Business Server | Obieg Dokumentów | Workflow | Praca Grupowa | Współpraca | Wymiana Wiedzy

SharePoint Foundation

picture

Jako dalszy rozwój systemu Windows SharePoint Services 3.0, firma Microsoft wprowadza platformę SharePoint Foundation 2010, która znacznie rozszerza możliwości dla pracowników, dostarczając im niezawodny i łatwy w zarządzaniu system do współpracy.

SharePoint Foundation 2010 łączy ludzi i wzmacnia ich współpracę, oraz zmniejsza koszty związane z infrastrukturą IT. Nowa wersja oferuje wiele nowych i ulepszonych funkcji, które mogą pomóc w organizacji o dowolnej wielkości łącząc zespoły, zwiększać produktywność poprzez umożliwienie pracownikom łatwego dostępu do osób, dokumentów i informacji, których potrzebują. Ulepszone funkcje SharePoint Foundation to nie tylko zysk dla pracowników, ale także zwiększona wydajność i skuteczność administratorów.

SharePoint Foundation jest dostępy bezpłatnie i stanowi podstawę w płatnej wersji Microsoft SharePoint Server 2010 (następca Microsoft Office SharePoint Server 2007). SharePoint Foundation 2010 jest uniwersalną technologią, która umożliwia całemu przedsiębiorstwu, jak i pojedynczym działom zwiększyć efektywność procesów biznesowych i poprawić produktywność zespołu. Platforma umożliwia dostęp do dokumentów i informacji, których potrzebujemy, zapewniając do nich dostęp poprzez przeglądarkę internetową (np. Internet Explorer) jak i z poziomu aplikacji pakietu Microsoft Office.

SharePoint Foundation 2010 umożliwia:

Łatwo i efektywnie współpracować
Łączy zespoły i zwiększa ich produktywność przez zapewnienie łatwego dostępu do osób, dokumentów i informacji. Bogaty zestaw mechanizmów jak blogi, witryny typu Wiki, obszary dla zespołów roboczych, biblioteki dokumentów, i nie tylko, zapewnia idealny sposób udostępniania informacji, poprzez przejrzyste strony WWW, które mogą być dowolnie dostosowywane do potrzeb.

Tworzenie aplikacji biznesowych dostępnych w sieci Web
Dzięki darmowym narzędziom jak SharePoint Designer 2010, budowanie zaawansowanych aplikacji opartych na platformie SharePoint jest bardzo szybkie. Zbudowanie systemu do zarządzania urlopami, do zgłaszania problemów (HelpDesk), do zarządzania zamówieniami, do obiegu faktur, do obsługi zapytań od klientów, do ewidencji towarów i wielu innych, jest bardzo proste w kontekście implementacji jak i wprowadzania zmian. Należy także mieć na uwadze fakt, że są to aplikacje „pisane pod klucz” – czyli spełniające wszystkie indywidualne potrzeby przedsiębiorstwa.

Poniżej film przedstawiający ideę platformy Microsoft SharePoint.